Aktualność

22.10.2016

Filmy, filmy...

A oto polecane pozycje:

Jak być normalną (16:00, Kosmos) - ciepła hiszpańska komedia, doprawiona nutą szaleństwa. 30-letnia Maria, po kolejnej porażce, postanawia uporządkować swoje życie.

Fritz Bauer kontra państwo (16:00, Światowid) - 1957 rok. Prokurator  Fritz Bauer tropi hitlerowskiego zbrodniarza Adolfa Eichmanna ukrywającego się w Buenos Aires.

21 nocy z Pattie (17:00, Kosmos) - lekka, zmysłowa komedia rozgrywająca się w bajecznej scenerii słonecznej Langwedocji graniczącej z Prowansją.

Mroczna dolina (20:30, Światowid) - stylowy western z motywem osobistej zemsty.

W sobotę także ostatnie projekcje w ramach retrospektywy filmów Simona Chinna (Atari: Game Over) i pasma Regio-Cannes. W tym ostatnim - Klient Asghara Farhadiego, w którym irański reżyser w mistrzowski sposób  pokazuje człowieka w ekstremalnej sytuacji oraz obserwuje, jak trudno radzimy sobie z traumami, strachem i krzywdą.

Newsletter

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni pokazujemy w Katowicach najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.
więcej

realizacja: deploy s.c.