Młody producent

Szósta edycja warsztatów „Młody producent” skierowana jest do studentów, absolwentów szkół filmowych oraz wszystkich, którzy w przyszłości chcieliby zająć się produkcją. Producent to osoba o ogromnych kompetencjach, potrafiąca przeczytać scenariusz i zrozumieć meandry budżetu, humanista i ekonomista w jednym. Wiemy, jakie to trudne i dlatego staramy się pomóc w stawianiu pierwszych kroków. Uczymy tego, czego rzadko uczy się w szkołach filmowych. Pokazujemy, jak opowiadać o projekcie, jak go rozwijać, jak zamienić pomysł w prawdziwy film. W tym roku skupimy się na poszukiwaniu odpowiedzi, co zrobić z gotowym filmem.

Każdego roku - obok samego warsztatu - odbywa się seria spotkań w formule case study, gdzie jeszcze młodzi, ale już samodzielnie pracujący producenci, opowiadają o swoich doświadczeniach. Do tej pory gośćmi warsztatów byli m.in. Łukasz Dzięcioł (Opus Film), Mariusz Włodarski (Lava Film, producent filmów Magnusa von Horna), Marta Golba (Nagroda za Najlepszy Debiut Producencki 2015 przyznana przez KIPA), Małgorzata Domin (producentka m.in. filmów Lecha Majewskiego), Magdalena Sztorc (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty) i inni. Co roku zapraszamy też do wygłoszenia wykładu autorów książek i podręczników przydatnych w pracy producenta - tradycję zainaugurowało spotkanie z Charlotte Appelgren, współautorką „Sztuki koprodukcji”. Dbamy, aby nasi studenci mieli możliwość spotkania producentów i przedstawicieli branży filmowej z Europy - rokrocznie, w różnej formule, odbywają się spotkania, rozmowy i debaty z gośćmi festiwalu.

Od dwóch lat zawęziliśmy formułę spotkań zamkniętych. Szukamy projektów, przede wszystkim krótkometrażowych, które wspólnie z naszymi ekspertami dokładnie omawiamy. Do udziału w warsztacie zapraszamy producenta razem z reżyserem i scenarzystą. Zwieńczeniem warsztatów jest otwarta prezentacja projektów, przed specjalnie zaproszoną komisją, która oceni szanse rozwoju filmu. W ubiegłym roku nasze filmy oceniali m.in. Jan Kwieciński (Akson Studio), Anna Nagler (HBO), Anna Waśniewska-Gill (TVN Polska) i inni.

Kiedy? Podczas 7. MFPF REGIOFUN

Dla kogo? Studenci szkół filmowych, młodzi absolwenci, producenci z niewielkim doświadczeniem.

Czego szukamy? Krótkometrażowych projektów fabularnych, dokumentalnych lub animowanych.

Dlaczego warto? Jeśli masz zarys scenariusza i nie wiesz co dalej - pomożemy.

Na zgłoszenia czekamy od 6 maja do 7 października 2016 r. (nabór przedłużony do 12 października!)

Akredytacje dla trzyosobowych teamów:

  • 150zł dla teamów, które zgłoszą projekt od 6 maja do 25 września 2016r.
  • 200zł dla teamów, które zgłoszą projekt od 26 września do 7 października 2016r.

Cena akredytacji obejmuje: udział w profesjonalnych warsztatach producenckich (poniedziałek - piątek), lunch dla uczestników warsztatów oraz możliwość uczestniczenia we wszystkich seansach filmowych 7. MFPF REGIOFUN.

Kontakt
Joanna Malicka

Newsletter

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni pokazujemy w Katowicach najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.
więcej

realizacja: deploy s.c.